(Laravel) Laravel Framework'u Kullanarak Quiz Sitesi Yapımı

Bu projede laravel 8 proje kurulumu yaptıktan sonra jetstream kurulumu yapıldı. Hazır olarak oluşan ui ve auth işlemleri kullanılmıştır ve migrationlar oluşturularak db düzenlenmiştir. Kullanıcı ayarlar kısmında bazı ayarları yapabilir. Giren kullanıcı admin değil ise sadece yayınlanmış sınavları ve açıklanan sınavların sonuçlarını görebilir.

Yayınlanan sınavlara giriş yapıp sorulara cevap verebilir daha sonra puan hesaplaması yapılarak kullanıcıya o testi çözen başka kullanıcıların arasında sıralamasını puan ortalamasını, doğru yanlış sayısını, katılımcı sayısını ve en yüksek puan alan ilk 10 kişiyi, sınavda yapmış olduğu doğru, yanlışlarını görebilir.

Giren kullanıcı eğer admin ise Quizler sayfası açılır ve oradan sınavları, soruları oluşturabilir, CRUD işlemleri yapabilir ve sınavın durumunu yayında veya pasif olarak değiştirebilir. Sınava giren kullanıcıların sınavda yaptığı doğru, yanlış, puan vs gibi bilgilerini görebilir. Belirlenen tarih, saat veya dakika sonrasında geçmiş sınav otomatik olarak pasif durumuna geçer.

Projenin tamamı (db ile birlikte) github adresimde bulunmaktadır. Github adresime giderek kodlarına erişebilir ve indirebilirsiniz.


Github Proje link